Nawigacja
Witamy

na oficjalnej stronie Zespołu Szkół im. ks. Jana Siuzdaka w Wołkowyi.

Mamy nadzieję, że informacje, które tutaj znajdziecie są na tyle ciekawe, że będziecie do nas zaglądać częściej. Życzymy samych miłych chwil spędzonych razem z nami... 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących korzystania z zasobów witryny - skorzystajcie z podpowiedzi, znajdujących się w dziale "Pomoc", do którego link znajduje się na górze strony.

Nowa wersja strony

To ostatni wpis w tej wersji strony.

Zmieniamy serwer dla naszej strony oraz przechodzimy na nowoczesny system zarządzania treścią. dający większe możliwości. Będzie on w pełni responsywny.

Responsywność to cecha strony internetowej, która pozwala dostosowywać się do rozdzielczości, na której jest przeglądana. Mówiąc krótko i prosto – strona responsywna wyświetla się poprawnie (to znaczy jest czytelna, bez zbędnych szczegółów i przewijania na boki) na wszystkich urządzeniach mobilnych, laptopach, tabletach i smartfonach.

 Kliknij tutaj i przejdź do nowej strony.

D. Rychlicki

Mikołajki w szkole

Na ten dzień wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością. 07 12 2015 okazał się wyjątkowym, magicznym dniem, bowiem zawitał do nas św. Mikołaj, który prócz radości przyniósł wiele prezentów dla grzecznych dzieci. Nasi uczniowie zaśpiewali Mikołajowi wdzięczne piosenki i obiecali, że zawsze będą grzecznymi dziećmi.

Zobacz zdjęcia>>>

Aneta Wronowska

Lekcja w kinie

Kino jest miejscem magicznym, które pozwala widzowi zanurzyć się w nieznany często świat.

W dniu 30.11.2015 roku uczniowie klas I – III wyjechali do kina w Ustrzykach Dolnych, gdzie wzięli udział w multimedialnej lekcji na temat: „ Jak powstaje film?”. Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza część miała charakter multimedialnych prezentacji. Uczniowie dowiedzieli się, że film to dziedzina sztuki. Powstaje przy pomocy rzeszy specjalistów: reżysera, scenarzysty, operatorów, montażystów, dźwiękowców, techników, scenografów i aktorów. W drugiej części uczniowie obejrzeli film pt. „Rio II”. Dużym powodzeniem cieszyła się również maszyna do robienia popcornu:)

Wyjazd do kina dostarczył uczniom wielu wrażeń. Poprzez poznanie tajników filmu mogli przekonać się, że jest to trudna, ale najbardziej bliska i znana im dziedzina sztuki.

Zobacz zdjęcia>>>

M. Rychlicka

Ogłoszenie

Konsultacje dla rodziców

7.12.2015 r. (poniedziałek)

godz. 1500- 1600

 

Czekamy na Mikołaja

Dnia 30 listopada 2015 roku w oddziale przedszkolnym mieliśmy miłego gościa. Odwiedziła nas pani Barbara Lorenc. Dzieci wysłuchały opowiadania L. Bardijewskiej pt. „ Mikołajki”. Dowiedziały się kim był Święty Mikołaj i gdzie teraz mieszka oraz kiedy obchodzimy jego imieniny. Następnie odbyły się zajęcia plastyczne pod kierunkiem pani Basi na temat „Portret Mikołaja”. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że Mikołajowi spodobają się jego portrety. Oddział zerowy otrzymał na pamiątkę odwiedzin pani bibliotekarki książki, przybory szkolne i zabawkę do kącików zainteresowań. Nie zabrakło też słodkiej niespodzianki. Dziękujemy za super zajęcia. Pamiętajmy, że pani Basia czeka teraz na czytelników  w bibliotece.

Zobacz zdjecia>>>

T. Wronowska

Andrzejkowe klucze

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie szacunkiem do  tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Dzieci z oddziału przedszkolnego: musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami nabytymi na zajęciach, aby cztery, kolorowe, magiczne klucze otworzyły im drogę do przyszłości. Rozwiązywały zadania z tajemniczych kopert: układały przedmioty od największego do najmniejszego, wybierały obrazki na określoną głoskę, rozwiązywały zagadki o zwierzętach, dotykiem rozpoznawały swój bucik. Nie zabrakło tańców i zabaw przy muzyce.

Zobacz zdjęcia>>>

T. Wronowska

Terminy próbnego sprawdzianu i egzaminu
Harmonogram próbnego egzaminu gimnazjalnego

Harmonogram próbnego sprawdzianu po klasie VI

Zmiana sal lekcyjnych

Zapobiegajmy pożarom

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w ogólnopolską kampanię pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”, na którą składają się różne konkursy. W konkursie plastycznym w klasach I-VI wykonano dość dużą liczbę prac ukazujących skalę i przyczyny zagrożeń pożarem Gimnazjaliści znacznie mniej zainteresowali się tematyką ale docenić należy nieliczną reprezentację artystów, których rysunki i plakaty możemy aktualnie podziwiać. Zapraszamy do obejrzenia ! Miłych przeżyć!

Zobacz zdjęcia>>>

L. Różycka

Dzień Patrona

Uroczystość rozpoczęła się modlitwą przed tablicą poświęconą Patronowi. Delegacja uczniów złożyła pod nią kwiaty. Następnie przemaszerowaliśmy do kościoła na Mszę świętą odprawioną pod przewodnictwem księdza proboszcza Adama Chrząszcza. Później udaliśmy z powrotem do szkoły na salę gimnastyczną.

Pan Dyrektor przywitał zaproszonych gości: księży Parafii Wołkowyja i Górzanka, pana wójta Adama Piątkowskiego wraz z małżonką, przedstawicieli Rady Rodziców, panią sołtys Halinę Mrzygłód, nauczycieli, pracowników obsługi i uczniów. Przypomniał zebranym życiorys księdza Jana Siuzdaka i zaprosił na drugą część uroczystości, która zawierała treści o Patronie. Już na początku chórzyści wprowadzili wszystkich w nastrój, wykonując „ Pieśń Słoneczną św. Franciszka” przeplataną recytacjami, zakończoną trzygłosową Codą a capella. Poszczególni nauczyciele odpowiedzialni za przeprowadzenie konkursów towarzyszących uroczystości przystąpili do rozdania nagród i dyplomów.

W konkursie literackim „Kim jest dla mnie ks. Jan Siuzdak? Czy mogę brać z niego przykład? nagrodzono następujących uczniów: Paulina Kruczek(1. miejsce), Sebastian Oliwko (2.miejsce), Patrycja Czerenkiewicz(3.miejsce). Wyróżnienia otrzymały Anna Tomczyk i Natalia Wronowska.

Konkurs poetycki o Patronie wygrała uczennica klasy 5.- Zuzanna Lorenc. Pozostałe miejsca zajęły Justyna Czerenkiewicz(2.miejsce), Kinga Rybak oraz Piotr Wojtanowski(3.miejsce). Wyróżniono wiersz Kamila Kruczka.

W konkursie wiedzy o Patronie triumfowały Katarzyna Siuciak i Aleksandra Witkowska. Drugie miejsce zajęła Paulina Kruczek, a trzecie ex aequo Gabriela Pieszczoch i Izabela Wojtanowska.

Odbył się także konkurs historyczny „Drogi Polski do niepodległości”. Najlepszy okazał się Maciej Pasławski, drugie miejsce zajęła Katarzyna Siuciak, a trzecie Damian Lorenc.

W konkursie plastycznym o Patronie (kl. I-III sp) pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Tudryn, drugie Krzysztof Wasylewicz, trzecie Anna Wronowska. Wyróżniono Gabrielę Kułak, Filipa Wronowskiego i Oliwię Semczak.

W konkursie plastycznym o Patronie(kl. IV-VI sp) pierwsze miejsce zajęła Julia Pasławska, drugie Oliwia Wachowska, trzecie Wiktoria Tepak. Wyróżniono Karola Mrzygłoda, Jakuba Oliwko, Aleksandrę Rząsę.

Konkursy przygotowali członkowie Zespołu Humanistycznego: Anna Wójtowicz, Janusz Wójtowicz, Robert Czop i Lilla Różycka.

Kolejną część uroczystości stanowił spektakl poświęcony 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Słuchaczom podobał się śpiew solo Oli Szumańskiej i Marysi Piątkowskiej w piosence „Śpiewajmy pamięć,” a także wokalne epizody wtrącane przez chłopców z klasy I gimnazjum: Remigiusza Szklarza i Macieja Pasławskiego. Wzruszające i cudowne było także wykonanie trzygłosowej pieśni „ O mój rozmarynie” przez dziewczyny z kl. III gimnazjum. Marysia Piątkowska, Kinga Błażejewska, Kasia Siuciak, Ola Szumańska, Izabela Galant, Julia Sidorska od sześciu lat sławią imię naszej szkoły w gminie, powiecie, województwie. Gdziekolwiek się pojawią, wzbudzają podziw i zachwyt. Wielu nauczycieli i uczniów twierdzi, ze są fanami żeńskiego sekstetu wokalnego z III gimnazjum.

Poziom artystyczny całego spektaklu był bardzo wysoki. Chórzyści opanowali większość piosenek na pamięć i śpiewali je z dużym zaangażowaniem na 2-3 glosy, a recytatorzy dali przykład mistrzowskiej interpretacji tekstów. Paulina Kruczek, Natalia Wronowska, Wiktoria Witkowska, Ola Witkowska, Paulina Saczewska, Ada Bugajska, Kinga Rybak, Sylwia Bogacka, Remigiusz Szklarz z przejęciem mówili wiersze.

Finałowa, niezwykle ekspresyjnie wykonana pieśń „Matko, o twarzy jak polska ziemia czarnej” stanowiła rodzaj muzycznej pieczęci potwierdzającej podniosłość całego świątecznego wydarzenia.

Część artystyczną przygotowały: Anna Wójtowicz(scenariusz, przygotowanie recytatorów), Lilla Różycka(oprawa muzyczna), Aneta Wronowska(dekoracje).

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych dla zwycięzców konkursów.

L. Różycka

J. Wójtowicz

Zobacz zdjęcia>>>

Dzień Niepodległości

11.11.2015 r. uczniowie klas V- VI, I- III gimnazjum reprezentowali naszą szkołę w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Poczty sztandarowe szkół i straży pożarnych zebrały się przed budynkiem świetlicy w Polańczyku. Następnie przemaszerowały do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości na uroczystą Mszę Świętą odprawioną pod przewodnictwem księdza Piotra Bartnika. Uczestniczyli w niej zaproszeni księża solińskiego dekanatu, przedstawiciele władz gminy, radni, dyrektorzy szkół, nauczyciele, dzieci, młodzież, mieszkańcy gminy Solina i kuracjusze. Druga część uroczystości odbyła się na placu przed świetlicą: przedstawiciel straży wciągnął na maszt flagę państwową, odśpiewano hymn państwowy, Pan Wójt wygłosił referat okolicznościowy. Ksiądz Wojciech Szlachta wręczył gołębie Panu Adamowi Piątkowskiemu oraz dzieciom i wypuszczono je jako symbole pokoju. Trzecia część uroczystości przebiegała wewnątrz budynku remizy. Był to występ artystyczny przygotowany przez młodzież z naszej szkoły pod kierunkiem pań: Anny Wójtowicz (treść scenariusza, interpretacja wierszy), Anety Wronowskiej (dekoracja), Lilli Różyckiej (oprawa muzyczna).Spektakl podobał się słuchaczom. Uczniowie wykazali się olbrzymią odpowiedzialnością  koncentracją uwagi, perfekcyjną umiejętnością recytacji, śpiewu, narracji. Piosenki: „Dziś idę walczyć mamo”, „ O mój rozmarynie”, „Śpiewajmy pamięć”, „Modlitwa obozowa”, „Rota”, „Marsz I Brygady” „ Piechota”,” Świat cały śpi spokojnie”. „Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej”, historyczny komentarz i wiersze poruszyły zebranych bo wykonano je szczerze. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków.

Zobacz zdjęcia>>>

L. Rózycka

Ogłoszenie

Spotkanie z rodzicami

w dniu 16.11.2015 r. (poniedziałek) godz. 1600

 W tym samym dniu o godzinie 15.30 spotkanie Rady Rodziców.

L.p.

Oddział

Wychowawcy

Sala

1.

„0”

Teresa Wronowska

2

2.

1SP

Aneta Wronowska

12

3.

2SP

Małgorzata Rychlicka

13

4.

3SP

Ewelina Pasławska

14

5.

4SP

Bogumiła Łoś

5

6.

5SP

Aneta Wronowska (m)

15

7.

6SP

Dariusz Rychlicki

7

8.

1GIM

Anna Wójtowicz

4

9.

2 GIM

Janusz Wójtowicz

10

10.

3 GIM

Renata Walentowicz

9

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Gmina Solina
Wołkowyja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
ZS Wołkowyja 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wspierane przez PHP-fusion. Tłumaczenie projektu DaRy.