Nawigacja
Wycieczka do Sanoka

15 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili Sanocki Dom Kultury, gdzie wzięli udział  w lekcji multimedialnej, w trakcie której przypomnieli sobie informacje na temat bajek, baśni i legend. Na koniec zaproszono wszystkich na filmową adaptację baśni „Królewna Śnieżka”. Po wizycie w SDK dzieciaki odwiedziły Skansen gdzie zwiedziły Miasteczko Galicyjskie oraz zobaczyły jak żyli  dawni mieszkańcy Podkarpacia i Bieszczad. Na zakończenie wycieczki odwiedzono Park Miniatur, mini zoo oraz Ogród Biblijny w Myczkowcach. Dzieciaki wróciły z wyprawy zadowolone choć zmęczone, gotowe na kolejne wyprawy, które już wkrótce… 

E. Pasławska

Konkurs Bezpeczne Wakacje

Został rozstrzygnięty powiatowy etap konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje”, ogłoszonego przez Komendę Powiatową Policji w Lesku. 22 października 2015 laureatów konkursu zaproszono do Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lesku. Znalazł się wśród nich również  uczeń naszej szkoły – Szymon Wronowski z klasy III. Laureaci konkursu otrzymali nagrody z rąk Komendanta Policji, Starosty leskiego oraz zaproszonych gości. Najlepsze prace wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu. Szymonowi składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

E. Pasławska

Podróż do przeszłości

W pogodny, jesienny, październikowy poranek dzieci z oddziału przedszkolnego  udały się na wycieczkę do Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie. Poznały  niezwykle bogatą kolekcję zbiorów związanych z  dorobkiem  kulturowym Bojków  – dawnych mieszkańców Gminy Solina. Dzieci mogły dotknąć przedmioty użytkowe, ubrania, wyposażenie dawnej szkoły oraz to wszystko, co związane było z dorobkiem materialnym i duchowym dawnych mieszkańców tych ziem. Za dobre zachowanie w nagrodę opiekun muzeum zaprosił wszystkich na nowy plac zabaw. Po wesołych pląsach podziękowaliśmy za tak miłe przyjęcie i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Zobacz zdjęcia>>>

T.Wronowska

Konkurs Piosenki Religijnej

Bardzo szybko minął rok od ostatniego wspólnego wyjazdu zespołów wokalno - instrumentalnych z Myczkowa i Wołkowyi na Konkurs Piosenki Religijnej „Bieszczady chwalą Pana”. W sobotni październikowy ranek uczniowie obu szkół ponownie spotkali się w busie Pana Janusza Wojtanowskiego by odbyć piękną podróż do Czarnej na IX edycję tego konkursu. Podczas jazdy wszyscy podziwiali uroki fantastycznej, kolorowej, złotej bieszczadzkiej jesieni i z tego powodu nie myśleli ani przez chwilę o rywalizacji.

Festiwal rozpoczął się Mszą Świętą a później był kontynuowany w Wiejskim Domu Ludowym. Ksiądz Proboszcz przywitał uczestników i poprosił by uczcić minutą ciszy Świętej Pamięci Księdza Andrzeja Majewskiego- byłego Proboszcza Parafii Czarna. Konferansjerkę prowadziły uczennice, które w poprzednich latach zdobywały tutaj laury w kategorii solistów, a także śpiewały w chórze i scholi. Jury powołano spośród Opiekunów, Rodziców i Akcji Kat.

Po 3 godzinach intensywnych przesłuchań solistów i zespołów ogłoszono werdykt. Nasz zespół wokalno - instrumentalny zajął I miejsce w kategorii zespołów reprezentowanych przez młodzież gimnazjum. Konkurenci z Myczkowa zajęli miejsce w kategorii zespołów składających się z dzieci szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy otrzymali pamiątkowe obrazki, szklane kubki, figurki aniołków. Opiekunowie dostali śpiewniki. Zwieńczeniem trudów rywalizacji był pyszny jak zwykle obiad i deser przygotowany przez Panie z Akcji Katolickiej.

Powrót do domu przebiegał w miłej atmosferze. W busie rozlegał się radosny śpiew obydwu grup. Przyjemnie się słuchało wspólnego wykonania piosenek religijnych, turystycznych, patriotycznych, harcerskich na 2 głosy z akompaniamentem gitary. Gratulacje!

L. Różycka

Konkurs Piosenki Ludowej

22.10.2015 roku pojechaliśmy do Bóbrki by wziąć udział w II edycji Konkursu Piosenki Ludowej, na który głosiło się ponad 100 uczestników.

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły wokalne. Uczennice z klasy V i VI reprezentowały szkołę podstawową (II etap edukacyjny).W ich wykonaniu usłyszeliśmy bardzo ładnie opracowane piosenki: „Czerwone jabłuszko”, „Krakowiaczek jeden” z akompaniamentem gitary (Milena Tempińska) oraz fletów (Martina Wieczorek, Ada Bugajska). Jury przyznało dziewczynkom debiutantkom zaszczytne II miejsce.

Gdy zapowiedziano występ naszego zespołu z klasy III gimnazjum na sali zapanowała absolutna cisza ponieważ wiadomo nie od dziś, że rywalizacja z szóstką uzdolnionych muzycznie chórzystek nie będzie łatwa. Kinga Błażejewska, Izabela Galant, Maria Piątkowska, Julia Sidorska, Katarzyna Siuciak i Aleksandra Szumańska oczarowały i wzruszyły słuchaczy koncertowym wykonaniem piosenek: „Jadą goście jadą” w układzie na 3 głosy z akompaniamentem gitary i „Matulu moja” w układzie na 2 głosy a capella.

Dziewczęta pokazały jak wielką radość sprawia im zespołowe muzykowanie. Komisja Konkursowa przyznała im I miejsce. Szczęśliwi wróciliśmy do domu a dyplomy i statuetki (Złoty Mikrofon zdobyty przez gimnazjalistki a także Złotą Nutkę, którą otrzymały dziewczęta z klas :V i VI) zawieźliśmy do szkoły. Obydwu zespołom gratulujemy!

Dziękujemy ORGANIZATOROM bo to za ich przyczyną uczniowie na nowo odkrywają piękno polskiej muzyki ludowej i chętnie ją wykonują.

Dziękujemy JUROROM za docenienie starań wszystkich uczestników i nagrodzenie ich trudu w szlifowaniu umiejętności wokalnych oraz instrumentalnych.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi za sfinansowanie wyjazdu.

Dziękujemy Panu Mariuszowi Siuciakowi za pomoc w pełnieniu opieki nad naszą młodzieżą.

L. Różycka

Zlot Hufca 2015

Było kaczo! Byczo i indyczo!

Kolejny Zlot Hufca za na mi. W tym roku został zorganizowany w ZS w Uhercach Mineralnych. Zuchy i harcerki pląsały, prezentowały swój dorobek i brały udział w biegu patrolowym oraz konkursie czytelniczym „Czytamy fragmenty wybranych utworów o tematyce bieszczadzkiej”, w którym w kategorii zuchy wywalczył II miejsce Piotr Hryniak, a w kategorii harcerze III miejsce Aleksandra Witkowska. Harcerki wykazały się wiedzą w biegu patrolowym i zdobyły II miejsce, a gromada III. Zuchom gratuluję wzorowego zachowania. Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i dążenia do harcerskich ideałów.

dh. Teresa W.

Zobacz zdjęcia>>>

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2015 r. w Zespole Szkół im. ks. Jana Siuzdaka w Wołkowyi obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę VI oraz I gimnazjum i  opiekunów tej uroczystości: p. Lilę Różycką, Renatę Walentowicz i Natalię Jankowską. Na uroczystość przybyli także zaproszeni goście: Radna Gminy Solina pani Halina Mrzygłód, przewodniczący Rady Rodziców pan Mariusz Siuciak, ks. Adam Chrząszcz, ks. Zbigniew Szepieniec i ks. Piotr Bartnik. Zaszczycili nas także swoją obecnością emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice.

Część artystyczną rozpoczął koncert chóru szkolnego. Uczennice swoimi anielskimi głosami wyśpiewali piękne piosenki związane ze świętem. Grono pedagogiczne oraz inni pracownicy szkoły z wielkim zainteresowaniem obejrzeli spektakl przedstawiający humorystyczne scenki z wybranych lekcji i przerw międzylekcyjnych. Było mnóstwo dobrego humoru i zabawy. Uczniowie pięknie się zaprezentowali, pokazując zarówno swoje talenty aktorskie jak i wokalne, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Zwieńczeniem widowiska były życzenia skierowane do Dyrekcji, wychowawców, nauczycieli poszczególnych przedmiotów oraz innych pracowników szkoły za ich trud w codziennej pracy, życzliwość i poświęcenie okazywane wychowankom. Wyrazem wdzięczności od uczniów i rodziców były kwiaty wręczony po zakończeniu części artystycznej.

Tradycyjnie ostatnim punktem programu było wręczenie Nagród Dyrektora, które otrzymali - panie: Beata Wronowska, Bogumiła Łoś, Agata Steuden, Anna Wójtowicz  oraz pan Robert Czop. Nagrody Dyrektora otrzymali także pracownicy szkoły panie: Renata Błażejewska, Józefa Izdebska, Joanna Wojtanowska, oraz panowie Tomasz Solon i Krzysztof Sokół Pan Dyrektor Witold Orłowski złożył także gratulacje nauczycielowi, który w tym roku otrzymują nagrodę wójta,  pani: L. Różyckiej.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu uczniów naszej szkoły życzymy wszystkim pracownikom wytrwałości, wielu sukcesów oraz satysfakcji z pracy zawodowej.

Zobacz zdjęcia>>>

N. Jankowska

Wycieczka na Połoninę Wetlińską

W dniu 01.10.2015r. uczniowie klasy II i III gimnazjum wraz z opiekunami p. Natalią Jankowską i p. Grzegorzem Solonem wyruszyli w góry na Połoninę Wetlińską (1228 m.n.p.m.) Wyprawa w Bieszczady była kontynuacją realizacji projektu pt. „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczad”, zapoczątkowanego jeszcze w poprzednim roku szkolnym. Jesienne warsztaty, czyli nasza wędrówka do schroniska „Chatka Puchatka”  to trzeci i przedostatni etap projektu.  Poprzedzony był on wykładami kameralnymi w budynku Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych oraz wiosennymi warsztatami w Naukowej Stacji Badawczej w Suchych Rzekach w roku szkolnym 2014/2015. Wyprawa była bardzo udana, dzięki pięknej pogodzie, a  nade wszystko dzięki młodzieży chętnej poznawania środowiska geograficznego Bieszczadów. Naszej wędrówce przewodził p. Cezary Ćwikłowski, któremu bardzo dziękujemy za poszerzenie naszej wiedzy przyrodniczej w praktyce oraz za miłą atmosferę podczas przemieszczania się po szlakach Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Zobacz zdjęcia>>>

N. Jankowska

Pasowanie na ucznia

Już nie przedszkolaki, a pierwszaki!

01.10.2015 r do grona prawdziwych uczniów zawitali:

Jakub Augustyn ,Julia Chmielewska, Justyna Czarnecka , Weronika Kozak, Ola Kułak, Gabrysia Kułak, Patryk Kułak , Marcin Muszyński, Seweryn Oliwko, Julia Pasławska, Mariusz Pasławski, Faustyna Solan, Oliwia Solan, Sebastian Wronowski.

Pierwszaki cały wrzesień przygotowywały się do tej uroczystości, ćwicząc wytrwale piosenki, taniec i wiersze, by móc w końcu w dniu 01.10 br. zaprezentować się okazale przybyłym gościom i rodzicom. Na tę uroczystość przybyli rodzice klasy I, ksiądz proboszcz Adam Chrząszcz, przew. Rady Rodziców p. Mariusz Siuciak. Po występie artystycznym klasy I, Pan Dyrektor Witold Orłowski dokonał aktu pasowania na ucznia, wypowiadając słowa ,,Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”, a wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło również w tym dniu słodkości, które rodzice wręczyli dzieciom; również p.Mariusz Siuciak przybył ze słodkościami dla nowych uczniów, a Pan Dyrektor wręczył dzieciom upominki przydatne w procesie edukacyjnym .Dziękujemy!

Dzień ten zakończył się miłym akcentem, słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Wszystkim zaangażowanym rodzicom w przygotowanie pasowania na ucznia serdecznie dziękujemy, a pierwszakom gratulujemy i życzymy sukcesów!

Zobacz zdjęcia>>>

Aneta Wronowska

Festiwal Piosenki Zuchowej

Nasze dzielne zuchy w sobotę 3 października 2015 roku brały udział w Chorągwianym Festiwalu Piosenki Zuchowej „Na Zuchową Nutkę” w Rzeszowie. Zaprezentowały piosenkę „To rusza zuch” oraz pląs „Misie dwa”. Godnie reprezentowały Hufiec Bieszczadzki i wywalczyły Wyróżnienie. Otrzymały  pamiątkowy dyplom,  grę planszową, książki, kosz słodyczy i pamiątkowe plakietki. Brały udział we wspólnym pląsaniu. Na poczęstunek zaproszono nas do McDonalda, gdzie każdy zuch otrzymał zestaw Happy Meal. Zwiedziliśmy także rzeszowski rynek. Zmęczeni ,ale zadowoleni wróciliśmy do domu. Bardzo serdecznie dziękujemy  panu dyrektorowi za zorganizowanie wyjazdu i harcerkom za opiekę oraz akompaniament.

Zobacz zdjęcia>>>

dh. Teresa W.

Indywidualne Mistrzostwa w LA

W dniu 28 września 2015 r. w Hoczwi odbyły się powiatowe Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce.

Nasza uczennica Amelia Orłowska w konkurencji skok w dal techniką naturalną zajęła II miejsce w powiecie leskim i zakwalifikowała się na zawody wojewódzkie.

Gratulacje.

D. Rychlicki

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Gmina Solina
Wołkowyja
Logowanie
Nazwa uytkownika

HasoNie moesz si zalogowa?
Popro o nowe haso
ZS Wokowyja 2012. Wszelkie prawa zastrzeone. Wspierane przez PHP-fusion. Tumaczenie projektu DaRy.