Nawigacja
Dień Zaduszny - 02 listopada

Przypominamy, że dzień 02 listopada 2012 r. jest w naszej szkole dniem dodatkowo wolnym od zajęć szkolonych.

W tym dniu szkoła zapewnia opiekę nad uczniami. Nauczyciele pełnią dyżur w godzinach od 8.00 – 12.00.

Wycieczka szkolnego koła Caritas

 

Dnia 17.10.2012 r. odbyła się wycieczka dla członków szkolnego koła Caritas. Opiekunkami były : Pani Bogumiła Łoś oraz Pani Aneta Wronowska.

Na początku wybraliśmy się na zwiedzanie zapory myczkowieckiej. Z powodu brzydkiej pogody musieliśmy zrezygnować z pieszej wyprawy do Zwierzynia.

Następnie wybraliśmy się do Słodkiego Domku w Lesku. W dalszych planach było zwiedzanie muzeów. Muzeum w Nowosiółkach dostarczyło nam informacji na temat zwierząt jakie zamieszkują nasze tereny. Natomiast w muzeum myczkowieckim zostaliśmy zapoznani z kulturą, obyczajami i życiem codziennym Bojków. Około godziny 13.30 byliśmy z powrotem w szkole.

Zdjęcia w galerii.

Poznajemy swój region

Dnia 16 X 2012 r. , w słoneczny, jesienny poranek klasy II i III pod opieką wychowawczyń oraz pani Anny Tempińskiej (rodzica) wyruszyły na wycieczkę do Myczkowiec.

Po przyjeździe na miejsce skierowaliśmy się do mini zoo obok stadniny koni. Oglądaliśmy pawie, bażanty, owce  króliki, kozy, jelenie i daniele. W Ośrodku znajduje się mnóstwo zieleni. Piękne duże drzewa i wiele pięknych kwiatów są wielką atrakcją tego miejsca.

Następnie przeszliśmy do Centrum Ekumenicznego, gdzie na blisko hektarowej powierzchni zgromadzono  140 makiet cerkwi greckokatolickich, prawosławnych oraz kościołów rzymskokatolickich z terenu południowo-wschodniej Polski, Słowacji oraz Ukrainy. Obiekty wykonane są bardzo starannie i stanowią malutkie dzieła sztuki. Atmosferze kontemplacji i wyciszenia pomaga nastrojowa muzyka, śpiewy cerkiewne oraz kazania puszczane z ukrytych wśród kamieni głośników.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Biblijnego. Ma on ponad 200 metrów długości i urządzony jest z godnym podziwu rozmachem jak na tak małą przestrzeń. Ogród pod względem botanicznym to przede wszystkim roślinność śródziemnomorska. Między innymi można zobaczyć figi, oliwki, oraz znany z Biblii gorejący krzew- czyli dyptam. Ale nie to jest najbardziej istotne, warto pojechać tam przede wszystkim ze względu na walory dydaktyczne ogrodu. W sposób niezwykle obrazowy przedstawiono najbardziej znane motywy biblijne.

Kolejnym przystankiem była Solina. Odbyliśmy spacer po zaporze. Ta największa w Polsce budowla hydrotechniczna robi na dzieciach spore wrażenie, podobnie jak duże okazy ryb pływających tuż przy niej. Uśmiechy pojawiły się na twarzach, bo wreszcie można było wydać na straganach kieszonkowe.

W drodze do szkoły podziwialiśmy piękne jesienne krajobrazy. Pogoda nas nie zawiodła.

Zdjęcia w galerii.

Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2012 roku o godzinie 10.40 odbyła się w naszej szkole - Uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz Rada Rodziców. Młodzież szkolna prezentowała się wspaniale. Uroczystość przygotował Samorząd Szkolny z pomocą uczniów klasy IV oraz III gimnazjum.  Na początku przemówił pan Dyrektor, nawiązując do historii powstania Edukacji Narodowej. Uczniowie przedstawili humorystyczne dwie scenki oraz wiele ciekawych wierszy i piosenek obrazujących pracę nauczyciela, w których popisali się swoim kunsztem recytatorskim, aktorskim, muzycznym. Po  występie artystycznym, rozdano upominki dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. W tym roku były to Kartki z życzeniami własnoręcznie wykonane przez klasę III gimnazjum oraz kwiaty wręczone przez Radę Rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii. :)

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, pracowników obsługi i rodziców na akademię z okazji

Dnia Edukacji Narodowej,

która odbędzie się na sali gimnastycznej dnia 12.10.2012 r. o godz. 1040.


Samorząd Uczniowski

Ślubowanie gimnazjalistów

W dniu 04.10.2012 o godzinie 10,40 na Sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Księdza Jana Siuzdaka w Wołkowyi odbyło się uroczyste Ślubowanie gimnazjalistów. 20 uczniów klasy I , w obecności  Pana Dyrektora, nauczycieli i uczniów gimnazjum, ślubowali :

 • Aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych i w życiu szkoły;
 • Rozwijać swe możliwości intelektualne i zdobywać jak najlepsze wyniki w nauce
 • Dbać o pozytywny wizerunek swej szkoły i godnie ją reprezentować;
 • Szanować jej tradycje i kultywować je;
 • Przestrzegać zasad i norm zachowania;
 • Z szacunkiem i kulturą zwracać się do nauczycieli, pracowników obsługi szkoły oraz koleżanek i kolegów;
 • Dbać o wspólne mienie, porządek i bezpieczeństwo w szkole;
 • Być chlubą rodziców, nauczycieli i środowiska lokalnego.

Od dzisiaj uczniowie Ci stali się pełnoprawnymi członkami gimnazjalnej społeczności w Zespole Szkół im. Ks. Jana Siuzdaka w Wołkowyi i mamy nadzieję, że w codziennym  życiu będą się kierować zasadami, które zawiera tekst ślubowania.

Na uroczystość ślubowania uczniowie klasy I przygotowali przedstawienie pisane prozą i wierszem pod tytułem „Mały Książę” w którym , tytułowy bohater poszukuje prawdziwego przyjaciela, a ma z tym pewne kłopoty……, podobnie jak wielu gimnazjalistów. Nie zabrakło również pieśni w wykonaniu niezawodnego ,szkolnego chóru pod kierunkiem pani Lilli Różyckiej.

Świeżo upieczonym gimnazjalistom życzymy sukcesów w nauce i powodzenia na egzaminie który czeka ich za trzy lata.

A. S.

Dyskoteka Szkolna

Uwaga !

 Dnia 04.10.2012 r. o godz. 17.00 - 20.00

odbędzie się dyskoteka szkolna na sali gimnastycznej ZS w Wołkowyi.

Zapraszamy uczniów klas IV - VI i gimnazjalistów. Kiss

Samorząd Uczniowski

Pasowanie na pierwszoklasistę

Od dnia 01.10.2012 r. uczniami Szkoły Podstawowej są już:

 • Sebastian Czarnecki,
 • Sebastian Jarosz,
 • Dominik Koruc,
 • Maciej Kruczek,
 • Kacper Kułak,
 • Julia Lisowska,
 • Karol Mrzygłód,
 • Amelia Orłowska,
 • Julia Pasławska,
 • Daniel Sidorski,
 • Julita Strzempka,
 • Oliwia Wachowska,
 • Sebastian Wieczorek,
 • Amelia Wójcik.

Uroczystość pasowania na ucznia odbyła się o godz. 9.30 na sali gimnastycznej w Zespole Szkół im .ks. Jana Siuzdaka w Wołkowyi. Wśród gości nie zabrakło licznie przybyłych rodziców i dziadków. Ponadto uroczystość uświetnili: ks. Proboszcz Adam Chrząszcz, przewodniczący Rady Rodziców P. Mariusz Siuciak, P. sołtys Wołkowyi – Halina Mrzygłód.

Klasa pierwsza popisała się talentem wokalnym i tanecznym i tym samym udowodniła, że może zostać przyjęta do grona braci szkolnej.

Uczniom klasy pierwszej gratulujemy i życzymy sukcesów!

zobacz zdjęcia w galerii zdjęć

A. Wronowska

ZLOT HUFCA BIESZCZADZKIEGO 2012/2013

Tegoroczny Zlot Hufca odbył się w dniach 28-29 września 2012 r. Obchodziliśmy bardzo ważną dla nas rocznicę - 100-lecie harcerstwa leskiego.

Pierwszym ważnym wydarzeniem było zasadzenie dębu „Harcerz” przy budynku gimnazjum w Lesku. Każdy druh symbolicznie przyczynił się do jego posadzenia. 

Po powrocie , na sali gimnastycznej odbyły się występy taneczne przygotowane specjalnie dla harcerzy min. przez Bieszczadzkie żabki. Wieczorem, po kolacji przedstawiliśmy przygotowany przez naszą drużynę montaż słowno-muzyczny „ Historia hufca leskiego”. 

Od godziny 22.00 była cisza nocna, która dla naszej drużyny zaczęła się tak naprawdę o 4.00 nad ranem. Szczególnie aktywna była Marysia. Następnego dnia wstaliśmy o godz. 6.50, druh z Polany przeprowadził rozgrzewkę, która postawiła nas na nogi. 

Uroczystości związane z rocznicą 100-lecia harcerstwa leskiego rozpoczęły się następnego dnia mszą świętą, wraz z odsłonięciem tablicy pamiątkowej w kościele parafialnym Po mszy przeszliśmy na planty, gdzie odbył się uroczysty apel z rozkazem specjalnym, wręczeniem wyróżnień, modlitwą pamięci. Na uroczystość zostali zaproszeni ważni goście min. burmistrz Leska Barbara Jankiewicz, przedstawiciel kuratorium oświaty Krystyna Chowaniec, władze hufca, dyrektorzy szkół oraz inne osoby od lat związane z harcerstwem. 

Punktem kulminacyjnym był przemarsz z orkiestrą dętą przez miasto.

To był wyjątkowy zlot , jesteśmy bardzo dumni z przynależności do harcerstwa.

zapraszamy do galerii zdjęć

21DH z Wołkowyi 

Odwiedziny u strażaków

Strażacy - dniem

Strażacy - nocą

Strażacy - niosą pomoc ochoczo

Dnia 29 września 2012 r. 37 Gromada Zuchowa „Bieszczadzkie Wilki” z Wołkowyi udała się do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lesku. Celem wycieczki było poznanie remizy strażackiej, wozu strażackiego oraz dokładne poznanie charakterystycznych cech wyglądu strażaka.

Po przybyciu do remizy zostaliśmy przywitani przez Strażaków, którzy w ciekawy sposób opowiedzieli nam o swojej pracy oraz przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa. Pokazali nam wóz strażacki, co było bardzo emocjonujące, gdyż mogliśmy zobaczyć sprzęt, jaki w nim się znajduje oraz jak działa. Zuchy zobaczyły strój strażaka w całej okazałości oraz mieli możliwość przymierzenia kasków. Dużo emocji wzbudziło włączenie syreny i jazda na drabinie. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy bardzo panu Adamowi Piątkowskiemu za pomoc w organizacji wycieczki.

Więcej zajęć w galerii.

T. Wronowska

Profil na Facebooku

Nowe czasy stawiają przed nami nowe wyzwania. 

Dziś wystartowaliśmy na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/zswolkowyja. Możecie nas "zalajkować"  [od ang. like - czyli wcisnąć przycisk "like" przy wpisie na facebooku] i pokazać w swoim profilu.

Od teraz artykuły, zdjęcia, filmy i wszelkie informacje z naszej szkolnej strony możecie udostępniać we własnych profilach. W celu udostępnienia artykułu czy zdjęcia klikamy komentarz, a następnie ikonę Facebooka i "Podziel się innymi". Wink

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Gmina Solina
Wołkowyja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
ZS Wołkowyja 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wspierane przez PHP-fusion. Tłumaczenie projektu DaRy.